تلفن تماس شرکت روغن صنعت آروشا فروش انواع روغن صنعتی تلفن: 22920499 (20 خط ويژه)

شرکت روغن صنعت آروشا مرکز فروش روانساز ، روغن صنعتی ، گریس ، مواد شیمیایی
شرکت روغن صنعت آروشا
مرکز فروش گریس و روغن های صنعتی
ضد یخ آجیپ | ضد یخ Agip

ضد یخ، ضد جوش: ضد یخ از عناصر و مواد گوناگونی تشکیل یافته است که با گذشت زمان و محدودیت‌های زیست محیطی و قوانین وضع شده در این زمینه، روزبه‌روز شرایط سخت‌تری برای تولیدکنندگان این ترکیب به وجود می‌آید. امروزه فرآورده (ضد یخ، ضد جوش) عاری از فلزات سنگینی همچون باریم و ترکیبات مضری از قبیل بوراکس می‌باشد. اغلب ضد یخهای موجود، پایه اتیلن گلیکول و پروپیلن گلیکول دارند و از این لحاظ طبقه‌بندی خاصی از نظر نوع ترکیبات وجود ندارد و تنها از نظر درصد ترکیبات، تفاوت‌هایی در انواع ضد یخ وجود دارد.
ضد یخ مایعی است سمی و چون منو اتیلن گلیکول به خودی خود بی‌رنگ و بی‌بو است، در طول فرآیند تولید به آن رنگ مخصوص اضافه می‌شود تا به این ترتیب ضد یخ از مایعات مشابه مانند آب، قابل تشخیص شود. منواتیلن گلیکول به دلیل دارا بودن OH در ساختمان خود به راحتی در آب حل می‌شود و بر اثر مرور زمان دو فازی نمی‌شود. منو اتیلن گلیکول به شدت خورنده است و در دمای بالا نزدیک سیلندر و حتی در داخل رادیاتور می‌تواند ایجاد خوردگی، سوراخ و پوسیدگی کند، به همین دلیل از مواد ضـدخوردگی (Anti Oxidant) در آن استفاده می‌کنند تا در مقابل اکسید شدن فلزات مختلف موجود در طول مسیر جریان آب خنک‌کننده، مقاومت ایجاد کند.

خواص ضروري ضد یخ
1- ضديخ بايد قادر به پايين آوردن نقطه انجماد آب تا حداقل دماي ممكن در زمستان باشد.
2- از نظر شيميايي و كاركرد، پايداري كافي داشته باشد.
3- از نقطه جوش بالايي برخوردار باشد و در دماي بالا رسوب نكند.
4- روي لاستيك مصرفي در سيستم تاثير نامطلوب نداشته باشد.
5- حرارت را به خوبي منتقل كرده و هيچ‌گونه اثر نامساعدي روي تبادل حرارتي در سيستم خنك‌كننده نداشته باشد.
6- داراي كمترين اثر سمي باشد.
7- آتشگير نباشد.
8- بوي نامطلوب نداشته باشد.
9- داراي كف جزئي باشد.
10- ضريب انبساط حرارتي پايين داشته باشد.
11- در دما پايين گرانروي كم و قابل‌قبول داشته باشد.
12- بيشترين حفاظت را از خوردگي فلزات مورد استفاده در سيستم خنك‌كننده داشته باشد.
13- روي رنگ بدنه خودرو اثر نامطلوب نداشته باشد.
لازم به ذكر است بر خلاف عقيده بعضي‌ها، با قرار دادن ضديخ در فريزر نمي‌توان به مرغوبيت آن پي برد، از اين طريق فقط خاصيت ممانعت از انجماد ضديخ سنجيده مي‌شود و وجود مواد افزودني بازدارنده خوردگي در اين روش سنجيده نمي‌شود، همچنين نمي‌توان دريافت كه سيال اصلي ضديخ از نوع گليكول‌هاي مرغوب است يا از دي‌متيل‌متانول، كه سمي و آتشگير است. از آنجايي‌كه ضديخ خالص در 5- تا 18- منجمد مي‌شود اگر ضديخ خالص در فريزر قرار داده شود و در دمايي پايين‌تر از 18- منجمد شود نشان‌دهنده مخلوط شدن آن با آب و نامرغوب بودن آن است.


انتخاب نام تجاری

لیست محصولات ضد یخ آجیپ | ضد یخ Agip

ضد یخ آجیپ | ضد یخ Agipجستارهای مرتبط