شرکت روغن صنعت آروشا مرکز فروش روانساز ، روغن صنعتی ، گریس ، مواد شیمیایی
شرکت روغن صنعت آروشا
فروش گریس و روغن های صنعتی

بهترین جایگزین روغن کمپرسور باد

بهترین جایگزین روغن کمپرسور باد

استفاده از روغن‌های مخصوص کمپرسور باد با ویسکوزیته گرید مناسب جهت عملکرد صحیح کمپرسور، لازم است. هر مدل از کمپرسورهای بادی روغنی نیازبه نوع خاصی از روغن می‌باشد که توسط تولید کننده کمپرسور اعلام می‌شود. اگر می‌خواهید تا کمپرسور باد شما بهترین عملکرد خود را داشته باشد. دچار افت فشار و خرابی‌های ناگهانی نشود، حتما از روغن‌هایی که سازنده کمپرسور باد شما در راهنمای دستگاه معرفی کرده‌ استفاده کنید. در صورتی که روغن معرفی شده را نمی توانید به هر دلیلی تهیه کنید. می توانید با مراجعه به وبسایت تولیدکننده روغن اطلاعات فنی روغن را به دست آورده و سعی کنید روغن معادل از برندهای دیگر استفاده کنید. در صورت اینکه در معادل یابی روغن کمپرسور خود شک دارید می توانید با متخصصان ما مشاوره کرده و بهترین روغن را برای مصرف در کمپرسور باد خود انتخاب کنید.
جایگزین روغن کمپرسور باد

معادل یابی روغن کمپرسور هوا

جهت معادل یابی روغن کمپرسور هوا ابتدا باید به پایه روغن توجه کنید. توجه داشته باشید روغن شما با پایه مینرال یا سنتتیک است. از پایه های سنتتیک روغن کمپرسور می توان از PAO نام برد. سپس با در نظر گرفتن سایر شرایط مانند ویسکوزیته ایندکس، ویسکوزیته گرید، فلش پوینت و پور پوینت و سایر پارامترهای موجود در دیتاشیت روغن اقدام به پیدا کردن نزدیکترین نوع روغن به روغن مصرفی خود از سایر برندها بکنید. اگر به هر دلیلی به روغن‌های مخصوص کمپرسور باد دسترسی نداشتید. می توانید به صورت موقت از بعضی از انواع روغن های صنعتی استفاده کنید. هرچند ما توصیه می‌کنیم که همواره از روغن‌هایی که شرکت سازنده کمپرسور باد توصیه کرده استفاده نمایید.

استفاده از روغن هیدرولیک به جای روغن کمپرسور باد

روغن‌های هیدرولیک ضد اکسیداسیون و ضد خوردگی بوده و باعث زنگ زدگی قطعات کمپرسور باد نخواهند شد. در صورت استفاده از روغن هیدرولیک سعی کنید از روغن هیدرولیک با ویسکوزیته گرید مشابه با روغن کمپرسور دستگاه استفاده کنید. روغن های هیدرولیک نسبت به روغن های کمپرسور می توانند تولید کف کنند که احتمال آسیب به دستگاه کمپرسور را افزایش می دهد. لزا اگر به افزودنی های ضد کف دسترسی دارید آن را به روغن خود اضافه کنید. ویسکوزیته روغن‌های هیدرولیک در دمای پایین در محدوده مناسبی قرار دارند و به راحتی جریان پیدا می‌کنند. از روغن های هیدرولیک با ویسکوزیته گرید بالا در هوای سرد استفاده نکنید. روغن‌های هیدرولیک با ویسکوزیته گرید بهترین عملکرد را در دماهای پایین‌ دارند.

استفاده از روغن گیربکس اتوماتیک یا روغن ATF به جای روغن کمپرسور

روغن‌های گیربکس اتوماتیک یا روغن ATF برای گیربکس‌های اتوماتیک ماشین استفاده می‌شوند. این روغن ها برخی از خصوصیات یک روغن کمپرسور را دارا می باشند. در صورت دسترسی نداشتن به روغن‌های مخصوص کمپرسور باد می‌توان از این روغن به عنوان جایگزین استفاده نمود. روغن ATF از مزایایی چون کاهش فرسایش، مقاومت در برابر خوردگی و جذب گرما برخوردار می‌باشد که از آن می توان برای کمپرسورهای باد استفاده کرد. هرچند از نظرتولیدکنندگان کمپرسور روغن‌های ATF برای کمپرسورهای باد مناسب نبوده و حتی برخی از آن‌ها باعث ایجاد صدمات جدی در کمپرسور خواهند شد. کمپرسور باد در حین کار کردن گرمای زیادی تولید می‌کند و روغن‌های گیربکس اتوماتیک یا روغن ATF می‌توانند این حرارت را جذب کنند. و مانع از خاموش شدن کمپرسور باد بر اثر بالارفتن حرارت شوند.

استفاده از روغن موتور به جای روغن کمپرسور باد

روغن‌های موتور حاوی مقدار زیادی افزودنی های پاک کننده هستند که برای کمپرسورهای باد مضر است. این افزودنی ها باعث افزایش تجمع کربن در کمپرسور باد می‌شوند. اما روغن‌های موتوری که فاقد مواد پاک کننده هستند به عنوان جایگزینی برای روغن‌های مخصوص کمپرسور باد به کار می روند. هرچند روغن موتور نسبت به روغن هیدرولیک یا روغن ATF مناسب کمپرسور شما نیست. دقت کنید که هر روغنی برای فرایند خاصی فرموله می‌شود. پس روغن موتور برای کمپرسور باد فرموله نشده و استفاده از روغن موتور به جای روغن کمپرسور باد در شرایط عادی هیچ توجیهی ندارد. بطور کل استفاده از روغن موتور برای کمپرسور هوا اشتباه می‌باشد. چراکه روغن موتور برای موتورهای احتراق داخلی فرموله شده‌اند. روغن های موتور دارای افزودنی های متفاوت با روغن کمپرسور هوا می باشد.

توصیه های استفاده از روغن پمپ باد

باید توجه کنید که استفاده از روغن های غیر روغن کمپرسور توسط سازندگان دستگاه به هیچ وجه توصیه نمی شود. سعی کنید تا از روغن‌های مخصوص کمپرسور باد استفاده کنید و تنها در صورتی که این امکان وجود ندارد، از انواع روغن‌های که نام بردیم استفاده کنید. همچنین حتما پیش از استفاده از این روغن‌ها با یک متخصص مشورت نمایید. در صورت استفاده از این روغن ها وضعیت دستگاه خود را مانیتور کنید. دستگاه نباید زیاد گرم شود. روغن نباید کف کند. روغن باید در موقع استارت دستگاه سیالیت مناسب داشته باشد.

جستارهای مرتبط

علمی و آموزشی

نتایج قرعه کشی

برنده 1 دستگاه 206

مهر سال 1400معرفی شرکت ها

رويدادها
جشنواره و قرعه کشی روغن صنعت

نمونه محصولات